E Mëkur, 23.01.19, 2:33 AM
Shqipet - Hack MainRegistrationLogin
Welcome Mysafir | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: nicky  
Forum » Panelli i Kontrollit » Tutorials & Mësime » Si me vendos foto ne prapavij te USB-ve Backraund (Si me vendos foto ne prapavij te USB-ve Backraund)
Si me vendos foto ne prapavij te USB-ve Backraund
alb-black-ksDate: E Shtun, 28.02.09, 5:56 PM | Message # 1
Private
Group: Users
Messages: 13
Reputation: 0
Status: Jo ne Qasje
Si Me Vendos Foto Ne Prapavi Te USB-ve Backraund Si te vendosni foto ne prapavi (background) te USB-se !!!

1. Se pari e merrni foton qe doni me lan si background te USB-se dhe e futni ne USB ... ( Fotos leja emrin foto.jpg)

2. Pasi e ke shti foton (foto.jpg) ne USB, atehere hape nje "New Text Document" (gjithashtu, brenda ne USB)

3. Ne ate "New Text Document" shkrune kete kod:

[.ShellClassInfo] IconFile=%SystemRoot%system32SHELL32.dll IconIndex=127 ConfirmFileOp=0 [{BE098140-A513-11D0-A3A4-00C04FD706EC}] Attributes=1 IconArea_Image="sH-CreW.jpg" IconArea_Text="0xFFFFFF" VeBRA sources - don't delete the tag above, it's there for XXXXX purposes - [ExtShellFolderViews] {BE098140-A513-11D0-A3A4-00C04FD706EC}={BE098140-A513-11D0-A3A4-00C04FD706E
C} {5984FFE0-28D4-11CF-AE66-08002B2E1262}={5984FFE0-28D4-11CF-AE66-08002B2E126
2} [{5984FFE0-28D4-11CF-AE66-08002B2E1262}] PersistMoniker=Folder.htt PersistMonikerPreview=%WebDir%folder.bmp

4. Kete "NewTextDocument" ruje (file-save as) me emrin desktop.ini

REFRESH (ne Usb)

Kurse fotove dhe fajllit bonjau HIDE qe mos me mujt me i shly kerkush.

ishalla keni sukses
[color=red]


mevlan
 
Forum » Panelli i Kontrollit » Tutorials & Mësime » Si me vendos foto ne prapavij te USB-ve Backraund (Si me vendos foto ne prapavij te USB-ve Backraund)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2019