E Mëkur, 24.07.19, 7:57 AM
Shqipet - Hack MainRegistrationLogin
Welcome Mysafir | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: nicky  
Forum » Panelli i Kontrollit » Tutorials & Mësime » Si me hjek ose me ndrru passin ne Windows Xp (Si me hjek ose me ndrru passin ne Windows Xp)
Si me hjek ose me ndrru passin ne Windows Xp
hat-ab_1Date: E Premte, 13.03.09, 5:35 PM | Message # 1
Lieutenant
Group: Administrators
Messages: 556
Reputation: 0
Status: Jo ne Qasje
Si me hjek ose me ndrru passin ne Windows Xp

--------------------------------------------------------------------------------

Per me hjek passin ose me ndrru te Windows Xp nese e harrojm osht shum leht.
Se pari kur te ndezim PC dhe shfaqet Logoja per me dhan passin e shtypim ne tastier Ctrl+Alt+Delite.
Pastaj del nje tjeter pamje per me dhan passin,del ne nje dritere.Ne ate dritare osht emri i Logos P.sh. “Ekspert”,tasht qeta Ekspert e shlyjm edhe e shkrujm “Administrator” edhe shtypim OK per me u kyq ne Logo te Adminit.
>>Mos harroni nese ka edhe admini pass nuk muni me u kyq passi i adminit vehet kur e formatizojm tek kur futet emri per pc edhe ato senet tjera ora e SN<<
Kur te kyqemi ne logo te adminit shkojmne Start>Control Panel>User Acounts>edhe tani shkojm e klikojm Userin te cilit dojm me ja hjek ose me ja ndrru pasin.
Tani hapet faqja per me hjek passin ja ban Remove Password edhe nuk ja lyp passin qe e ka veq meni here e largon ose per me ja ndrru ja ban Change Password edhe ta jep mundesin me jep nje pasword te ri pa kerku passine meparshem.
Shpresoj se e keni kuptu.


hatab
 
Forum » Panelli i Kontrollit » Tutorials & Mësime » Si me hjek ose me ndrru passin ne Windows Xp (Si me hjek ose me ndrru passin ne Windows Xp)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2019