E Hën, 27.05.19, 6:49 AM
Shqipet - Hack MainRegistrationLogin
Welcome Mysafir | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: nicky  
Forum » Panelli i Kontrollit » Tutorials & Mësime » bere pc me ju ndrru ip cdo sekond :P
bere pc me ju ndrru ip cdo sekond :P
shqipet-hackDate: E Premte, 06.02.09, 6:59 PM | Message # 1
Admin
Group: Administrators
Messages: 1552
Reputation: 0
Status: Jo ne Qasje
Si ta bejme dynamic ip shkojme My Network Places anash dritares e keni
View my network connections klikoni mbi te dhe pasi tju hapet dritarja klikoni mbi Local Area Connection me te djathten Properties pasi tju paraqitet ditarja e zgjedhni Internet Protocol (TCP/IP) e keni butonin aty afer ja boni prap Properties dhe ia bon Use following IP adress e jep nje ip adrese palidhje edhe klikoni OK> prap OK ose cancel te disa dhe prisni 1 min prap kthehuni tek e njejta dritare ne Internet Protocol (TCP/IP) prap Properties dhe qetash ia bon Obtain an IP adress automatically edhe qaq u kry

Por gjithashtu mundemi edhe ne kete metode procesi vijon permes command prompt window dmth shkojme :
Start > Run > cmd
dhe pasi te na hapet cmd e shkrun qiket:

ipconfig /release

pret 10 sec dhe e shenon pastaj keshtu:

ipconfig /flushdns
ipconfig /renew

ipconfig /release

pret 10 sec dhe e shenon pastaj keshtu:

ipconfig /flushdns
ipconfig /renew

 
Forum » Panelli i Kontrollit » Tutorials & Mësime » bere pc me ju ndrru ip cdo sekond :P
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2019