E Hën, 17.06.19, 5:39 AM
Shqipet - Hack MainRegistrationLogin
Welcome Mysafir | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: nicky  
Forum » Panelli i Kontrollit » Tutorials & Mësime » Si Ta Bllokojm Add Or Remove Programs (Si Ta Bllokojm Add Or Remove Programs)
Si Ta Bllokojm Add Or Remove Programs
hat-ab_1Date: E Shtun, 28.02.09, 5:43 PM | Message # 1
Lieutenant
Group: Administrators
Messages: 556
Reputation: 0
Status: Jo ne Qasje
Si Ta Bllokojm Add Or Remove Programs

--------------------------------------------------------------------------------

Kemi rastisur shpesh qe gjate surfimit ne internet te na ndryshohet faqja startuese "home page" ne internet explorer nga website te padeshirueshme .
Nese keni nevoje qe ta siguroni homepage tuaj , vepro keshtu:

1. Hap nje text document
2. Vendos këtë kod:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Int ernet Explorer\Control Panel]
"HomePage"=dword:00000001
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Inte rnet Explorer\Control Panel]
"HomePage"=dword:00000001

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer]
"NoSaveSettings"=dword:00000000

3.Ruaje dokumentin me qfaredo emri por me prapashtesen "reg" psh. 123.reg dhe kliko ne dokument per aktivizimin e komandes.

Pas aktivizimit opsionet per ndryshimin e homepage jane inaktive si ne foto :

Per ta kthyer ne gjendjen e meparshme krijoni edhe nje fajll te ri me te njejten procedure
por aty ku shkruan DWORD vlerat ja ktheni nga numri 1 në 0.

Hait Me T`mira
__________________


hatab
 
Forum » Panelli i Kontrollit » Tutorials & Mësime » Si Ta Bllokojm Add Or Remove Programs (Si Ta Bllokojm Add Or Remove Programs)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2019