E Hën, 17.06.19, 7:00 AM
Shqipet - Hack MainRegistrationLogin
Welcome Mysafir | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: nicky  
Forum » Panelli i Kontrollit » Tutorials & Mësime » Rritni Shpejtлsin e Kompjuterit tuaj (Rritni Shpejtлsin e Kompjuterit tuaj)
Rritni Shpejtлsin e Kompjuterit tuaj
hat-ab_1Date: E Shtun, 28.02.09, 5:46 PM | Message # 1
Lieutenant
Group: Administrators
Messages: 556
Reputation: 0
Status: Jo ne Qasje
Rritni Shpejtлsin e Kompjuterit tuaj Sл pari shkojm Start ----> run -----> tani duhesh me shkru ---> REGEDIT tani i mshon ENTER-it do te hapet Dritarje regedit tani shkoni: HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet > Control > SessionManager > MemoryManagement > PrefetchParameters Tash do te gjeni: --EnablePrefetcher-- Aty e keni numrin .3 ju duhet qe te beni 5 tana i mshon ni Restart PC edhe keni me vrejt ndrishime menjeher...!!

Siq e dini shum nga antaret e forumit ton madheshtor AST kan performancat e PC's shum te dobet.

Kshtu qe kam vendosur te hap ket tuto per ata qe sdin te shpejtojn PC'n

1.Se pari shkojm:

My Computer>Properties>Hardware>Device Manager> Shkojm Disable Floppy Disc (Floppyn besoj se askush nuk e perdor dhe e ngarkon shum PC'n tuaj)

2.Shkojm My Computer>Advanced>Settings(Performance) > Adjust best performance(3'ja te fundit jo)

3.MyComputer > Advanced > Error Reporting >Shkojm disable

4.Start > Run > %TEMP% > I fshijm te gjitha (Mbeturinat e PC's perndryshe )

Mendoj se shum Antar e din ket por shpresoj qe kam ndihmuar disave sadopak qe jom munduar

Ju pershendes

http://gallery.popularscreensavers.com/index.jsp?catid=29&subcatid=526&sV=0


hatab
 
Forum » Panelli i Kontrollit » Tutorials & Mësime » Rritni Shpejtлsin e Kompjuterit tuaj (Rritni Shpejtлsin e Kompjuterit tuaj)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2019