E Hën, 17.06.19, 6:33 AM
Shqipet - Hack MainRegistrationLogin
Welcome Mysafir | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: nicky  
Forum » Panelli i Kontrollit » Tutorials & Mësime » hap e-mail domain te verifikume
hap e-mail domain te verifikume
shqipet-hackDate: E Premte, 06.02.09, 6:18 PM | Message # 1
Admin
Group: Administrators
Messages: 1552
Reputation: 0
Status: Jo ne Qasje
Live.com mundeson qe ju të hapni e-mail@domaini-juaj.com Kjo adresë e-mail-i është e mbrojtur nga spam bots, duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë duke lidhur domainin tuaj me MX Records të Hotmail.com pastaj secili do të kete mundesi të hap e-mail@domaini-juaj.comKjo adresë e-mail-i është e mbrojtur nga spam bots, duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë me Inbox 2Gb ne Hotmail.com

1. Se pari hyni ne http://domains.live.com
2. Klikoni tek "Get Started"
3. Pastaj "Use a domain I already own" shkruani domainin të cilin deshironi ta lidhni me live.com dhe kliko "Continue"
5. Tani ju duhet të zgjedhni e-mail të cilin deshironi ta bëni Administrator qe ti kontrolloni domainet tuaj. Klikoni tek "Create a new Windows Live ID in your domain, ex: myadmin@domain-i-juaj.com ". Ju tani mund të hapni administratorin me qfardo e-maili shembull:shqipet-hack@shkupi.net Kjo adresë e-mail-i është e mbrojtur nga spam bots, duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë etj dhe ju vie një e-mail nga Live.com për konfirmim...
6. Pastaj: You are currently signed in as myadmin@domaini-i-juaj.comKjo adresë e-mail-i është e mbrojtur nga spam bots, duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë . To make myadmin@domaini-i-juaj.comKjo adresë e-mail-i është e mbrojtur nga spam bots, duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë the administrator for domaini-i-juaj.com, click Continue. këtu ju pyet se a deshironi qe ta bëni administrator myadmin@domaini-i-juaj.comKjo adresë e-mail-i është e mbrojtur nga spam bots, duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë qe të keni mundesi pastaj të bëni login me kete e-mail ne domains.live.com qe ti kontrolloni domainet tuaj... dhe klikoni Continue
7. Tani jeni ne açountin tuaj qe ti menagjoni domainet tuaj... MX server: 1284986379.pamx1.hotmail.com kete MX Record ju duhet ta veni tek hosti juaj (keto nuk jane të njejta gjithmone ndryshojne për qdo domain tjeter) dhe pas 24 oreve ju mund të hapni e-mail@domaini-juaj.comKjo adresë e-mail-i është e mbrojtur nga spam bots, duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë me inbox 2 Gb ne hotmail.com
8. Qe të hapni "Membership" qe do të thote secili të mund të hape e-mail@domaini-juaj.comKjo adresë e-mail-i është e mbrojtur nga spam bots, duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë shkoni tek "Open Membership" dhe klikoni "Turn On Membership"
9. Tani "Membership" është e hapur shkoni tek "Sign-up Module" dhe aty e keni HTML Kodin për ta vendosur ne faqen tuaj qe secili të mund të hape e-mail@domaini-juaj.comKjo adresë e-mail-i është e mbrojtur nga spam bots, duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë
10.Qe të bëni login ne açountin tuaj hyni ne http://domains.live.com dhe klikoni "Sign in", këtu mund të bëni login me e-mail adresen me të cilen keni regjistruar domainin tuaj me heret ne Live.com...

 
Forum » Panelli i Kontrollit » Tutorials & Mësime » hap e-mail domain te verifikume
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2019