E Hën, 27.05.19, 6:57 AM
Shqipet - Hack MainRegistrationLogin
Welcome Mysafir | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: nicky  
Forum » Panelli i Kontrollit » Tutorials & Mësime » Si te bejm nje CD me autoplay (Si te bejm nje CD me autoplay)
Si te bejm nje CD me autoplay
hat-ab_1Date: E Shtun, 28.02.09, 5:34 PM | Message # 1
Lieutenant
Group: Administrators
Messages: 556
Reputation: 0
Status: Jo ne Qasje
Si te bejm nje CD me autoplay

--------------------------------------------------------------------------------

************************************************** ************

[/code]
[autorun]
open=(emri i fajllit.exe)
icon=(emri i ikones.ico)************************************************** *************

E shkrun textin e mesiperm,
ne vend te kllapave te para (emri i fajllit.exe) e shkrun emrin e
fajllit te cilin don ta hapesh ne menyre automatike pasi
te vendoset CD-ja,
Ne vend te kllapave te dyta (emri i ikones.ico) e shkruan emrin e
ikones qe deshiron te shfaqet tek My Computer, te ikona e CD-Drive-it.
Nuk jau preferoj qe fotoja te jet me dimenzione me te mdhaja se 48x48
Fajlli duhet te ruhet si: autorun.inf

Une nuk marr pergjegjsi nese ju shkon posht naj CD apo diqka e ngjajshme
vetem percillni mir qka kam shkru edhe ju bon 100% sikur mue

Verejtje:
Emri i fajllit si dhe ikona duhen ta kene edhe mbaresen e vet, psh: .exe
dhe e ikones, qe eshte .ico
Fajlli dhe ikona duhen te shkruhen ne CD, sebashku me kete fajll (autorun.inf)
ne faqen e pare te CD-se.

Autori:
Kastriot Kosumi
__________________

hat-ab_1


hatab
 
Forum » Panelli i Kontrollit » Tutorials & Mësime » Si te bejm nje CD me autoplay (Si te bejm nje CD me autoplay)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2019